Kdo tvoří tým při natáčení porna

Každá produkce má různé složení týmu. Někdy je to pouze jeden člověk, někdy je to poměrně rozsáhlý tým.

1) Producent, který je také zároveň často režisér. Producent je člověk, který finančně zajišťuje pokrytí nákladů natáčení a následné zpeněžení natočeného meteriálu. Obvykle ho na place potkáte při smluvním vypořádání a vyplacení honoráře. Zodpovědný za nábor herců, vybrání lokalit, sestavení scénářů.

2) Režisér - Režisér, který se stará o celou scénu. Od umístění kamer, světel, mikrofonů až po vizuální stav scény. Režiséři se děli na tří hodně různé druhy.

a) Režisér umělec - Své dílo považuje za největší umění a proto je sním vše těžké, pomalé, zmatené, a občas z celého natáčení nic není.
b) Režisér businessman - To je případ našeho studie. Režisér se snaží o maximálně efektivní práci, o natočení maximálního množství materiálu. Celý team včetně aktéru popohání, aby se vše stihlo v domluvený čas a dle scénáře.
c) Režisér perverzák - Obvykle jste na place jen vy a on s POV kamerou. Jeho cílem je natočit nějaké video a zároveň si zašukat. Obvykle materiál z natáčení ani nesestříhá.

3) Maskérka/vizážistka - Záleží na povaze natáčení. Někdy se holky líčí sami, někdy je na place vizážistka.

4) Kameraman - Někdo za kamerou, obvykle zodpovědný za umístění mikrofonů a světel. Často se za kamerou vystřídá i producent nebo režisér.

5) Asistent/Asistentka - Možná vůbec nejdůležitější osoba na place. Supluje práci řidiče, kopíruje materiál z kamery do počítače, vyměňuje a nabíjí baterie do kamer, shání rekvizity, když se na něco zapomene. A v případě velkých pornohvězd jim dělá asistenta, kupuje cigarety, dojde pro oběd...

6) Ochranka - Pokud se točí v exteriérech, vysloveně na veřejných místech, ochranka odhání čumili, hlída volně pobíhajicí psi, kontroluje příchod kolemjdoucí na place.

7) V některých případech také pilot dronu, potápěč, zdravotník...

U menších natáčení, kde se snažíme držet nižší rozpočet, se setkáte s producentem/asistent, režisérem/kameraman a vizářistkou.